piatok 6. marca 2015

Hokejová hala je aj po roku v hmle nejasností

Pod týmto titulom sa Piešťanský týždeň zaoberal 3. marca 2015 témou novej hokejovej haly. Mimo iného sa tam objavila pozoruhodná myšlienka: "Vyrátal som, že keby si mesto muselo zobrať úver do pol milióna eur, len dane z ubytovania by pokryli úroky z úveru". Autor  tejto myšlienky zrejme myslel prírastok dane, ktorý by pribudol z príchodu nových športovcov. Je viac než otázne, či by vytvorili nových 15 000 ubytovacích človeko-dní. Dôležitejšie mu však zrejme uniklo, že mesto by muselo splatiť nielen úroky, ale aj istinu (teda tých 500 tisíc eur). Prečo by to ale mesto malo urobiť, keď hala by neslúžila piešťancom (alebo len z časti, aj to len ŠHK 37, s.r.o.), ale Slovenskému zväzu ľadového hokeja, autor neuvádza. Mesto by okrem toho stratilo kvôli úverovej zaťaženosti možnosť financovať z úveru dôležitejšie veci, než je tréningová hala. Napríklad, toľko v predvolebnej kampani spomínaný, Dom sociálnych služieb.

Mimochodom, na výstavbu by chýbalo nielen spomínaných 500 tisíc eur. Podľa stále neoficiálneho rozpočtu, by najlacnejší variant stál 1,6 milióna eur (bez DPH), k tomu 360 tisíc eur na DPH, 375 tisíc eur (bez DPH) na nové parkovisko (staré by bolo halou zastavané),  a k tomu tiež 75 tisíc eur na DPH. Nikto zatiaľ nevyčíslil, čo by mesto stála likvidácia 20 ročného zdravého borovicového hájika, kam by sa presunulo parkovisko (či jeho časť). Takže ďalších 1,41 milióna eur k tomu 1,00 miliónu, čo mesto dostalo z úradu vlády.

A otázka, čo by z tréningovej haly mali obyvatelia Piešťan (nie súkromná obchodná spoločnosť ŠHK 37), zostáva stále nezodpovedaná!

Viac detailov nájdete tu: http://radnica-informuje.blogspot.sk/2015/02/ako-je-to-vlastne-s-novou-treningovou.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára