štvrtok 25. februára 2016

Tak sme to dokázali, pani Müllerová!

Nie som obhajca primátora Tamajku a som z neho sklamaný rovnako, ako mnohí iní občania náš-ho mesta. Zaslúži si kritiku. Ale to, čo predviedol Tibor Hlobeň, šéfredaktor Piešťanského týždňa v poslednom čísle 23. februára 2016 v komentári „Tak sme to dokázali, pani Mullerová!“, presahuje hranice novinárskej etiky a zdá sa, že jeho jediným cieľom je, podobne ako jeho kolegu Vojčiniaka, čo najviac pošpiniť súčasného primátora Tamajku.

Pán Hlobeň okrem iného píše: „Miloš Tamajka nie je ani v polovici svojho volebného obdobia a už sa zapísal do histórie nielen týmto „programom“ viac ako všetci jeho predchodcovia dohromady. Ako prvý v novodobých dejinách samosprávy tohto mesta vstúpil do fiškálneho roku bez schváleného rozpočtu!“. Pán Hlobeň možno z miesta, kde sa teraz nachádza - zalezený v teple ochrany svojho bývalého aj súčasného chlebodarcu, bývalého primátora Cicutta, prehliadol skutočnosť, že Cicutto vstúpil do fiškálneho roka 2011 rovnako ako Tamajka bez schváleného rozpočtu. Poslanci ho schválili až 11. februára 2011.

Ďalšou novinárskou perlou pána Hlobeňa je tvrdenie, že: „A to nehovorím o kapitole, venujúcej sa kapitálovým príjmom, postavenej úplne na vode predajom mestského majetku, o ktorý už aspoň desať rokov nikto neprejavil záujem, alebo výnosov z ešte nepodpísaných, niežeby realizovaných projektov!“. Úplne, ale úplne rovnako, postupoval roky aj bývalý primátor Cicutto. Teda minimálne 4 roky, kedy som to zažil „na vlastnej koži“ ako poslanec mestského zastupiteľstva (2011 až 2014). Nato asi pán Hlobeň tiež zabudol. Cicutto dokonca dával do rozpočtu aj akcie hradené z európskych fondov, kde nebol uverejnený ani len náznak výzvy. Vždy som to pri schvaľovaní nového rozpočtu kritizoval (chimerické projekty ako napr. kompostáreň, či rekonštrukcia kolonádového mosta) a takto zostavený rozpočet som ani nepodporil. (To mi nezabudol „spočítať“ vtedajší poslanec Beňačka, keď som navrhoval v roku 2013 zriadenie komisie pre rozpočet ... ale to už je iná kapitola.)

3 komentáre:

 1. Vynikajúci článok, stručný a jasný.

  J.Rais

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tamajku neni treba spinit. Na to si vystaci aj sam. Ked som si naivne myslel, ze po Hajovskom uz na radnicu nemoze prist neschopnejsi idiot, prisiel Mrazik. Rozkradol mesto, znicil Cervenu vezu. Po zlom vsak lepsie necakaj a tak nam tu zopar rokov vladol Remo, ktory vlastne v Piestanoch ani nebyval. Ale na to, co bude predvadzat Tarajka som asi nebol psychicky dost pripraveny. Mesto v rozpoctovom provizoriu, lebo ludia co nieco vedeli a dokazali boli bud vyhodeni alebo znechuteni. Povedal niekto vobec tomu kretenovi, ze rozpocet sa pripravuje tak cca. od jula/augusta a nie v polke decembra??

  A k tomu clanku. CO KONKRETNE z neho nie je pravda?? Ked som si cital ten "program hospodarskeho a socialneho rozvoja", tak som sa najskor smial. Potom som si uvedomil, ze toto je skutocny dokument za ktory mesto zaplatilo nejakej agenture Centire sumu, ktora vyraza dych a smiech ma akosi presiel. Dat za nieco take stvrt miliona starych korun je snad zly vtip. Ti ludia tu ani neboli a informacie (trebars o zamestnavateloch) su tak z roku 2010 alebo este skor a boli pouzite copy&paste. Take pikosky ako "bytovy podnik Piestany, dodavka pary a rozvod studeneho vzduchu", ci 1000 zamestnancov dialyzacneho strediska z dovodu ochrany vlastneho dusevneho zdravia ani neberiem do uvahy...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vážený pán Drobec marty, ak si prečítate pozornejšie môj blog určite zistíte, že nehovorím o niečom, že to nie pravda a súhlasím s kritikou autora. Len upozorňujem, že komentár pána Hlobeňa je jednostranný. To je všetko. P.S.: Predsa je tam aj klamstvo, lebo Tamajka nie je jediný, kto začínal fiškálny rok v rozpočtovom provizóriu. Prvenstvo má z roku 2011 Cicutto! A ešte sa zopakujem, neobhajujem Tamajku.

   Odstrániť