štvrtok 5. novembra 2015

V čom sa podobajú nástenkový tender a vývesná tabuľa na cintoríne?

V tzv. nástenkovom tendri rezortu výstavby a regionálneho rozvoja z roku 2007 za 3,6 miliardy korún (119,5 milióna eur), zverejnenom na informačnej tabuli ministerstva na uzavretej chodbe, uspelo ako jediný účastník konzorcium aj s firmami Zamedia a Avocat. Tie boli považované za blízke vtedajšiemu predsedovi SNS Jánovi Slotovi, ktorý bol koaličným partnerom Roberta Fica.

Podoba nie je v peniazoch, nie je o ministroch, ani vláde... Ale v spôsobe uverejnenia. Rovnako, ako sa potenciálni účastníci verejnej súťaže nemohli dostať cez zatvorené dvere na chodbu, kde boli umiestnené súťažné podklady, nemôžu si občania prečítať na vývesnej tabuli na žilinskom cintoríne „Prevádzkový poriadok pohrebísk v meste Piešťany“ - ďalej prevádzkový poriadok. Ten je totiž za sklom zamknutej vývesnej tabule v zopnutom stave tak, že sa dá prečítať len jeho prvá strana. A on ich má vďaka bohu 12. Ešte pred tohtoročnými sviatkami všetkých svätých bol prevádzkový poriadok vyvesený po jednotlivých stranách. Aj keď zrejme nebol celý, lebo viselo len 7, či 8 strán.

S otázkou, prečo je teraz zavesený tak, že sa dá prečítať len predná strana, bude najvhodnejšie sa obrátiť na riaditeľku Služieb mesta Piešťany.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára